Algan Yazılım Orpheus Kongresi'nde

 

ORPHEUS Kongresi"nin 6. sı, Dokuz Eylül Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü'nün ev sahipliğinde İnciraltı Sağlık Kampusu Derslikler Grubu Kurucu Öğretim Üyeleri Konferans Salonu'nda başladı.

 

Her yıl Avrupa'nın bir kentinde düzenlenen "Avrupa Biyotıp ve Sağlık Bilimleri'nde Doktora Eğitimi Kongresi"nin 6. sı, Dokuz Eylül Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü'nün ev sahipliğinde İnciraltı Sağlık Kampusu Derslikler Grubu Kurucu Öğretim Üyeleri Konferans Salonu'nda başladı.

 

150'si yurtdışından olmak üzere 300'e yakın katılımcının konuk olduğu uluslararası kongre Türkiye'de ilk kez gerçekleşirken, doktora eğitimi tartışıldı.

 

Orpheus Kongresi'nin altıncısının İzmir'de yapılması için İspanya ile yaptığı yarışı kazanan Türkiye, ORPHEUS 2011-İzmir ana temasını "Doktora eğitiminde ve araştırmada kalite göstergeleri" olarak belirledi. Büyük organizasyon, Arupa'da sağlık alanında lisansüstü eğitim veren bilim akademileri temsilcileri, üniversite rektörleri, fakülte dekanları, enstitü müdürleri, yöneticileri, bilimsel dernek temsilcileri, öğretim üyeleri ve doktora öğrencilerini biraraya getirdi.

 

http://www.orpheus2011izmir.org/