Besi Hayvancılığı

Ayrıntılı bilgileri www.automilk.com.tr adresinden elde edebilirsiniz.

Ülkemizde hayvancılık ve özellikle besi hayvancılığına dönük teknoloji hizmeti çok düşük düzeylerdedir. Algan Yazılım ve Bilişim olarak bu açığı kapatmak üzere çiftçilerimize yönelik ürünler üretme çalışmalarımız tüm hızıyla devam etmektedir. Besi hayvancılığına yönelik ürünlerimiz:

 

Bilgisayar yazılımı

Yem tüketim verileri, üretim bilgileri, muayene takipleri ve mali süreçlerin takip edilebildiği bilgisayar yazılım sistemidir. Besi çiftliklerine özel olarak hazırlanmış ERP programı olarak sunulmaktadır. Talep edilmesi durumunda giriş-çıkış kontrolü, otomatik kantar ve ayırma kapısını kontrol edebilecek modüller ile sunulmaktadır. Böylelikle çiftlikte düzenli olarak verim analizi yapılması, canlı ağırlık miktarının anlık ölçümü mümkün olmaktadır.

Küçük Baş Giriş - Gıkış Kontrolü

Küçük baş hayvancılığında yaşanan en büyük sıkıntılardan biri de sürünün düzenli olarak sayılamamasıdır. Zaman içerisinde yaylada kalan ya da yasa dışı şekilde kaybedilen hayvanlardan çiftlik sahibi ancak haftalar sonra haberdar olabilmektedir. Geliştirdiğimiz çözüm ile giriş ve çıkışlarda her gün otomatik olarak sayım yapılmakta ve yaşanan kayıplar anında cep telefonları üzerinden SMS olarak gönderilebilmektedir. Ayrıntılı bilgi için www.automilk.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz. Siteye ulaşmak için buraya tıklayın. Ayrıntılı bilgi edinmek ve bize ulaşmak için lütfen buraya tıklayın.

Otomatik Kantar

Besi hayvancılığında yaşanan bir diğer sıkıntıda üretimin verimliliğinin ölçülmesine yönelik otomatik kantarlardır. Algan Yazılım ve Bilişim olarak geliştirdiğimiz sistem ile hayvanlar meraya çıkışlarında ya da çiftlikte uygun görülen bir alana kurulacak sistemle hayvanların geçişi sırasında ağırlıklarının otomatik olarak ölçülmesi ve bilgisayar sistemine kaydedilmesidir. Böylelikle her hafta hatta istenirse her gün ölçümler kolaylıkla yapılabilir ve anında bilgisayar sistemine otomatik kaydedilerek istenildiği gibi raporlanabilir. Ayrıntılı bilgi edinmek ve bize ulaşmak için lütfen buraya tıklayın.

Ayırma Kapısı

Çiftliklerin günlük işleyişinde sağlık kontrolü ve satış gibi işlemlerde hayvanların sürüden çekilmesi gerekmektedir. Ayırma kapısı, bilgisayarlı sistemden girilen hayvan listesini geçiş sırasında otomatik olarak başka bir alana ayrılmasını sağlamaktadır. İşçilik masraflarında önemli bir düşüş sağlayan ve sürünün huzursuz olmasını kolaylıkla engelleyen sistem hakkında ayrıntılı bilgi edinmek ve bize ulaşmak için buraya tıklayın.

 

www.automilk.com.tr

Hayvancılık Sektörü İçin Çözümlerimiz

 • Sürü Yönetim Sistemleri
 • Sürü Yönetim Yazılımı
 • Rasyon Hazırlama Programı
 • Pedometre
 • Süt Takip Paneli
 • Kemer Kimliklendirme
 • Bireysel Yemleme
 • Sağım Odaları
 • El Terminalleri
 • Mastisit Pençesi
 • Herkes İçin Pedometre

Daha Fazlası